ورزشی

دو باشگاه تخلف کرده اند/ شاید به کمیته انضباطی بروند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، منصور قنبرزاده درباره آخرین وضعیت نصب و تجهیز ورزشگاه‌های آزادی و نقش جهان اصفهان به VAR گفت: آقای مخبر معاون اول ریاست جمهور موافقت کرد برای تجهیز هفت ورزشگاه به کمک داور ویدئویی حدود ۲.۷ میلیون یورو اختصاص یابد. تاج اعلام کرد و گفت اقداماتی انجام شده که AFC این سیستم را به ایران بیاورد.

قنبرزاده در پاسخ به این سوال که فدراسیون فوتبال اعلام کرده ورزشگاه آزادی ظرفیت ۵۰ درصدی حضور هواداران در زمان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا را دارد، گفت: کشورهای عربی در حوزه تماشاگر چقدر سرمایه‌گذاری می‌کنند فوتبال بدون تماشاگر بی‌معنی است. همه باید کمکم کنند. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با غیبت تماشاگران از لحاظ اقتصاد فوتبال ضربه می‌بینند زیرا به بحث بلیت‌فروشی و مسائل دیگر ضربه می‌خورند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص درخواست برخی باشگاه‌ها برای افزایش سقف بودجه و اینکه استقلال با توجه به قراردادهای قبلی‌اش نتوانسته بود از این قانون استفاده کند و آیا امکان تغییر یا اصلاح قانون وجود دارد، تاکید کرد: الان در هفته چهارم لیگ هستیم. در مورد رعایت سقف بودجه و دستورالعمل ناظر بر قراردادها باید از همه مسئولان، شخص سرپرست وزارت ورزش و جوانان مهدی تاج که انصافاً حمایت تمام قدی در این زمینه داشت و حتی امروز نیز جلسه‌ای داشتیم، تشکر کنم. برخی رسانه‌ها مقداری بی‌انصافی کردند و در شرایطی خبری را منتشر کردند که ظاهراً اختلافی بین کارگروه و فدراسیون وجود دارد اما صادقانه بگویم روز گذشته این درخواست‌ها با حضور نمایندگان باشگاه‌ها بررسی شد و هر یک از آنها حدود یک ساعت صحبت کردند. طبق بررسی‌هایی که انجام دادیم باید عدالت برقرار می‌شد.

وی افزود: قرار نیست بابت سقف بودجه به باشگاه‎‌های دیگر ظلم شود. از طرفی به این جمع بندی نرسیدیم که بخواهیم این سقف را تغییر بدهیم. باید از رضا درویش نیز تشکر کنیم که در ادامه تماس گرفت و گفت همین که دیدیم عدالت برای همه تیم‌ها رعایت شد، تشکر می‌کنیم و رقمی هم که پیشنهاد دادیم به دلیل برخورد عادلانه سازمان لیگ، هیچگونه ناراحتی ندارم. خود من نیز به افزایش ۳۰ میلیاردی این مبلغ راغب نبودم.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال تصریح کرد: یک بحث تهاتر بود. یعنی درخواست کردند بودجه فصل آینده بیشتر شود و به جای آن از فصل اول خالی کنند تا جا به جا شود که این کار به نوعی دور زدن قانون بود. با این موضوع مخالفت کردیم و این پیشنهادات به تصویب نرسید. می‌دانم شاید برخی باشگاه‌ها و مدیران‌شان هم از ما دلخور باشند اما بپذیرند رعایت قانون به سود همه است. باید ثبات ایجاد کرد و نمی‌شود بعد از سه هفته این اتفاق بیفتد. ما در فدراسیون پای کار هستیم. ابهاماتی برای ریاست فدراسیون وجود داشت و به همین دلیل کارگروه را دعوت کرد که توضیح دادیم و قانع شد.

قنبرزاده درباره نامه یکی از نهادهای نظارتی به فدراسیون فوتبال در مورد باشگاه سپاهان تاکید کرد: در جریان نامه هستم اما به دلیل محرمانه بودن، عرف اداری و اخلاق حکم می‌کند، عمومی نکنیم. نفیا، اثباتا و اصالتا چیزی را تأیید یا رد نمی‌کنم. با سازمان لیگ، دو بار مکاتبه شده و حتی در مورد یک بازیکن ایرانی خود ما را زیر سوال بردند. گفتند چرا سازمان لیگ کنترل نکرده است.

وی ادامه داد: اخلاقی نیست اسم باشگاه متخلف را بیاورم ولی شاید موضوع به کمیته انضباطی ارجاع شود.

وی در مورد آخرین وضعیت میزبانی تیم‌های ایرانی و عربستانی از یکدیگر اظهار داشت: وقتی برگزاری دیدارهای نمایندگان ایران و عربستان وارد مذاکرات دیپلماسی شده است پس باید بپذیریم کار رایزنی در سطح مقام‌های بالای دیپلماسی دو کشور انجام می‌شود.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.