دستگیری ۳۲ شکارچی در مناطق حفاظت شده اصفهان

سرگرمی برای همه/اصفهان فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان از شناسایی و دستگیری ۳۲ متخلف شکار و صید در مناطق چهارگانه تحت مدیریت محیط‌زیست استان خبرداد.

به گزارش سرگرمی برای همه، علیرضا غلامی، با اشاره به اقدامات انجام شده در ماه‌های اخیر، اظهار کرد: در دوماهه نخست سال جاری ۱۸ تخلف زیست محیطی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت محیط‌زیست استان رخ داده است و ۳۲ متخلف شکار و صید دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گفته وی، طی این مدت هشت مورد عملیات درگیری و تعقیب و گریز با شکارچیان اتفاق افتاده و ۱۱ قبضه اسلحه مجاز و غیرمجاز به همراه ادوات شکار از متخلفان کشف و ضبط شده است. استان اصفهان دارای چهار منطقه حفاظت شده کرکس (واقع در شهرستان‌های نطنز و میمه)، قمصر و برزوک (واقع در شهرستان کاشان)،  کهیاز (واقع در شهرستان اردستان) و دالانکوه (در محدوده شهرهای دامنه و چادگان) است.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان، شکار غیرمجاز پرندگان و پستانداران و اقدام به شکار و زنده گیری پستانداران را از تخلفات صورت گرفته در مناطق حفاظت شده برشمرد و افزود: با تلاش محیط بانان و سایر عوامل همکار، پرونده تخلفات در حال پیگیری است.

غلامی با اشاره به اینکه پرونده قضائی در ارتباط با خرید و فروش حلزون در شهرضا در مراجع قضائی در حال سپری کردن مراحل قانونی است، خاطرنشان کرد: شکار پازن و قوچ و چند مورد زنده گیری سهره طلایی و پرندگان شکاری از نوع سارگپه از متخلفان شکار و صید طی دو ماهه امسال کشف شده است.

پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی (در محدوده اصفهان-بهارستان) و قمیشلو (در محدوده شهرهای شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و تیران و کرون) پناهگاه موته (واقع در شهرستان میمه) و پناهگاه حیات وحش عباس آباد (محدوده نائین و خور وبیابانک)، تالاب بین‌المللی گاوخونی (در محدوده شهر ورزنه) هم‌چنین ۱۲ منطقه شکار ممنوع از جمله مناطق حنا، خارو، ستبله، کلاته و یخاب از دیگر ظرفیت‌های زیست محیطی و طبیعی استان اصفهان است.

انتهای پیام