ورزشی

در تلاشیم کلکسیون افتخارات کشتی فرنگی را تکمیل کنیم

رنگرز: در تلاشیم کلکسیون افتخارات کشتی فرنگی را تکمیل کنیم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: تلاش می‌کنیم با موفقیت در مسابقات
پیش‌رو کلکسیون افتخارات کشتی فرنگی را تکمیل کنیم.

حسن رنگرز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری سرگرمی برای همه، درخصوص افتتاح ساختمان جدید فدراسیون کشتی اظهار کرد: ساخت این ساختمان و افتتاح آن توسط مقامات کشوری اتفاق خوبی برای ورزش کشور است. پروژه‌ای که چند صد میلیون تومان نیاز به سرمایه داشت و این سرمایه با پیگیری‌های ریاست محترم فدراسیون تامین شد. امروز فدراسیون کشتی یک ساختار اداری دارد و یک ساختار فرهنگی، به نظرم این زیرساخت برای ورزش کشور لازم بود و برای سایر فدراسیون‌ها نیز یک الگو است تا بتوانند در مسیری حرکت کنند که به درآمد پایدار برسند. بدون شک این میراث ارزشمندی است که از دبیر برای کشتی ایران باقی خواهد ماند.

وی در مورد هدف‌گذاری جدید فدراسیون درخصوص اعزام ملی‌پوشان به مسابقات هم گفت: در فدراسیون کشتی استانداردها در حوزه‌های مختلف و عرصه‌های مختلف به نوعی تغییر کرده است. در حال حاضر شاخص میزان حضور تیم‌ها در تورنمنت‌های بین‌المللی کیفیت حضور در اردوها و دیگر موارد اعلام شده است. با توجه به شرایطی هم که در حال حاضر در فدراسیون کشتی فراهم است طبیعی است که به لحاظ نتیجه گیری هم هدف گذاری هوشمندانه‌ای طراحی شود. تحقق این هدفگذاری قطعا زمان بر است ولی با سرمایه گذاری حتما دست یافتنی است.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد ارزیابی خود از نتایج اخیر فرنگی کاران در مسابقات توضیح داد: الحمدالله امسال، سال خوبی برای کشتی فرنگی بود در ابتدای سال قهرمانی تیم ملی بزرگسالان را داشتیم، قهرمانی تیم نونهالان و نوجوانان را در بازی‌های آسیایی داشتیم در ادامه شاهد موفقیت تیم نوجوانان و جوانان را در مسابقات جهانی بودیم. در تلاش هستیم با موفقیت در رویدادهای پیش‌رو کلکسیون موفقیت‌های کشتی فرنگی در سال 1402 را تکمیل کنیم.

رنگرز افزود: مسابقات امیدهای جهان و قهرمانی بزرگسالان جهان را داریم که در هر دو مسابقات کار سختی داریم. البته کار در این دو بخش متفاوت با رده‌های پایه است چون میزان توجه به رده بزرگسالان متفاوت است، کیفیت کشتی ها با توجه به اینکه کسب سهمیه المپیک در خلال قهرمانی جهان اتفاق می‌افتد متفاوت است، ولی با این حال کشتی گیران شایسته‌ای در کشتی فرنگی داریم که می‌توانند اتفاقات منحصر به فردی را رقم بزنند.

سرمربی تیم ملی در ادامه درباره شرایط ملی پوشان برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: بعد از مسابقات قهرمانی جهان باید عازم بازی‌های آسیایی هانگژو شویم که این فاصله تقریبا 9 روز است و واقعا فاصله کمی است. مسابقات قهرمانی جهان کیفی است و متفاوت از بازی‌های آسیایی است، نزدیکی این دو رویداد حتما روی عملکرد کشتی گیران تاثیرگذار خواهد بود. تلاش ما این است که این تاثیرگذاری را به حداقل برسانیم و شاهد نتایج خوبی در کشتی فرنگی و آزاد ایران در هانگژو باشیم.

وی در پایان در مورد مسابقات لیگ هم گفت: تفاهم و تعامل خوبی با سازمان لیگ کشتی داریم. در نیمه دوم سال ترافیک سنگینی از مسابقات را داریم که باید این موضوع به خوبی مدیریت شود چون هم نیاز است ملی پوشان در رویدادهای ملی حضور پیدا کنند و هم برای تامین نیازهای مالی باید در لیگ کشتی بگیرند. برنامه ریزی برای تحقق هر دو این اهداف سخت است ولی تلاش خواهد شد این اتفاق به بهرین شکل ممکن رقم بخورد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.