بین الملل

دروغگویی صهیونیست‌ها برای فرار از مسئولیت حمله به بیمارستان غزه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین سرگرمی برای همه، مقامات ارشد رژیم موقت صهیونیستی از جمله «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «اسحاق هرتزوگ» رئیس این رژیم در اظهاراتی بزدلانه مدعی شدند که انفجار بیمارستان بر اثر حمله آنها نبوده و تلاش کردند «حماس» را مسئول آن نشان دهند.

از سوی دیگر ارتش رژیم تروریست صهیونیستی هم با انتشار تصاویری مدعی شد که عملیات موشکی «جهاد اسلامی» علیه شهرک‌های اطراف نوار غزه، منجر به این حادثه شده است.

بررسی‌ها اما نشان می‌دهد که جدای از تناقض در معرفی حماس یا جهاد اسلامی به‌عنوان مسئول این واقعه، تصاویر منتشرشده توسط صهیونیست‌ها مبنی بر اصابت موشک مقاومت به این بیمارستان، مربوط به سال ۲۰۲۲ است.

«مرکز مبارزه با اطلاعات نادرست» در دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه با انتشار گزارشی در این‌باره گفت: «همچنین منطقه الزیتون در شمال غزه، منطقه‌ای است که در روزهای اخیر بر اثر بمباران شدید صهیونیست‌ها صدها غیرنظامی در آن به شهادت رسیده‌اند».

در این گزارش آمده است: «هنگامی که فیلم بمباران بیمارستان بررسی می‌شود، آشکار شد که مهماتی که منجر به تخریب منطقه گردید از نوع راکت‌هایی نبوده که حماس استفاده می‌کند».

همچنین، ارتش اشغالگران اذعان کرد که امروز به افراد داخل بیمارستان هشدار داده بود که هرچه سریعتر آن را تخلیه کنند.

از سوی دیگر، «هانانیا نفتالی» خبرنگار مرتبط با نتانیاهو در صفحه توئیتر خود اذعان کرد که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی حمله کرده است. او دقایقی بعد با فشار دفتر نخست‌وزیری، مجبور به حذف کردن توئیت خود شد.

 

در حال تکمیل…
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.