بین الملل

درخواست فلسطین برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی

فلسطین درخواست کرده تا به شکایتی که آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دیوان بین‌المللی دادگستری متعلق به سازمان ملل به دلیل نسل‌کشی در نوار غزه ارائه کرده است، بپیوندد.

به گزارش سرگرمی برای همه، جنگ غزه در حالی وارد دویست و چهل و دومین روز خود شده که حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه همچنان ادامه دارد و امروز نیز مناطقی از غزه هدف قرار گرفته شد و درپی آن شماری از ساکنان این منطقه شهید و برخی دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری فلسطینی «وفا» گزارش کرد، فلسطین درخواستی را برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دیوان بین‌المللی دادگستری ارائه کرده است.

این خبرگزاری هم‌چنین اعلام کرد که این اقدام فلسطین جهت «تعهد به مشروعیت و قوانین بین‌المللی برای خاتمه به بی‌عدالتی تاریخی و همینطور پاسخگو کردن اسرائیل به دلیل جنایاتش» انجام شده است.

فلسطین از تمامی کشورهایی که عضوی از «کنوانسیون نسل‌کشی» هستند، خواسته که به پرونده‌ شکایتی که توسط آفریقای جنوبی ارائه شده، بپیوندند تا هم رژیم صهیونیستی را به دلیل جنایات جنگی‌اش پاسخگو سازند و هم به حفظ بقای سیستم مبتنی بر حقوق بین‌الملل کمک کنند.

در ۲۹ دسامبر ۲۰۲۳، آفریقای جنوبی در دادگاه بین‌المللی دادگستری علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نسل‌کشی در نوار غزه شکایت کرد. هم‌چنین، دیوان بین‌المللی دادگستری با صدور حکمی به تل‌آویو دستور داد اقدامات فوری برای جلوگیری از نسل‌کشی و اطمینان از جریان کمک‌های بشردوستانه به این منطقه انجام دهد.

شیلی تازه‌ترین کشوری است که به پرونده آفریقای جنوبی علیه نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در دادگاه لاهه پیوسته است و از ماه ژانویه، دست‌کم ۹ کشور از جمله نیکاراگوئه، کلمبیا، لیبی و مکزیک یا به طور رسمی به این پرونده ملحق شده‌اند یا قصد خود را برای انجام این کار اعلام کرده‌اند.

انتهای پیام