اجتماعی

دانش ایرانی/ بومی‌سازی مبدل‌های مدار الکترونیکی

دانش ایرانی/ بومی سازی مدارشکن های الکترونیکی

مبدل مدار الکترونیکی تولید داخلی جریان مستقیم را به جریان متناوب در فرکانس و ولتاژ مورد نظر تبدیل می کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سرگرمی برای همه. فاطمه نصرالله زاده یکی از اعضای هیات مدیره شرکت مهندسی پویا صنعت مادر با اشاره به اینکه ساخت این مبدل نیاز کشور به واردات را کاهش داده است، گفت: این مبدل نیاز کشور به واردات را کاهش داده است. جریان خروجی به آن شل می شود. مبدل ها را می توان همراه با ترانسفورماتورها برای تبدیل یک ولتاژ ورودی جریان مستقیم خاص به یک ولتاژ خروجی جریان متناوب کاملاً متفاوت استفاده کرد.

با استفاده از مبدل بهره وری را افزایش دهید

اینورتر می تواند بیش از 90 درصد انرژی مفید تولید کند. هنگامی که کلید روشن و خاموش روشن می شود، تکانه های الکتریکی مستقیماً تولید می شود، بنابراین برای تولید جریان متناوب، جریان باید 50-60 بار در ثانیه معکوس شود که این کار توسط مبدل انجام می شود.

مبدل‌های برق الکترونیکی که برای کنترل و کارکرد ماشین‌های الکتریکی مانند ماشین‌های القایی، سنکرون و جریان مستقیم استفاده می‌شوند، به عنوان درایوهای ماشین الکتریکی یا کنترل از راه دور شناخته می‌شوند که در صنایع مختلف استفاده می‌شوند.

ایجاد 10 شغل

این مدیر بخش دانش‌سازی افزود: در پویا صنعت مدار حدود 10 شغل ایجاد شده است که مشخصا در صورت حمایت از شرکت های دانش بر، پتانسیل ایجاد مشاغل بیشتری را دارد.

امروزه مبدل‌های ایرانی ارزان‌تر از مدل‌های اروپایی هستند، اما رقابت سختی با نمونه‌های چینی در بخش قیمت وجود دارد که کار شرکت‌های دانش‌بنیان را با مشکل مواجه می‌کند.

انتهای پیام/

آیا این خبر کمکی کرد؟

بر اساس نتیجه 0: رای دادن به و 0: رای مخالف