استان ها

حمل ۶ میلیون تن کالا از مبدأ استان البرز

حمل ۶ میلیون تن کالا از مبدأ استان البرز

رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری البرز از حمل 6 میلیون تن کالا از مبدأ استان در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه از استان البرز، حسین پرویزی ظهر امروز پنجشنبه اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری 6 میلیون تن کالا از مبدأ استان به اقصی نقاط کشور حمل شده است که این امر نشان از ظرفیت شرکت‌ها، تعامل مطلوب صاحبان کالا و استفاده مطلوب از ناوگان حمل و نقل کالای استان دارد.

وی افزود: تعداد بارنامه‌های صادره توسط شرکت حمل و نقل کالای فعال در استان برابر با 481 هزار مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد 21 درصدی همراه بوده است که با برنامه‌ریزی این اداره‌کل تا پایان سال شاهد تغییرات بیشتری در این حوزه خواهیم بود.

رئیس اداره حمل و نقل کالای راهداری البرز به سهم شهرستان‌های استان در جابه‌جایی کالا در این بازه زمانی اشاره کرد و گفت: سهم ناوگان حمل و نقل کالای شهرستان فردیس 10 درصد، اشتهارد 17 درصد، کرج 20 درصد، ساوجبلاغ و چهارباغ در مجموع 27 درصد و سهم شهرستان نظرآباد 26 درصد بوده است.

این مسئول با بیان اینکه مقصد اصلی بارهای استان به ترتیب استان‌های تهران، قزوین، گیلان، مازندران، بندرعباس و اصفهان اعلام شده است، گفت: با توجه به وجود شهرک‌های صنعتی اشتهارد، بهارستان، سیمین دشت و کوثر و… عمده محصولات جابه‌جا شده از البرز انواع محصولات کشاورزی، فروارده‌های نفتی، لبنی و ضایعات آهن را شامل می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز در 6 ماهه نخست سال جاری با همکاری انجمن‌های صنفی کالا در حوزه فرار بار و اخذ عوارض قانونی واقعی حمل بار در کشور جز رتبه‌های برتر شده است.

انتهای پیام 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف