حمله به رفح اشتباه است

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری سرگرمی برای همه، طبق گزارش منابع دیپلماتیک فرانسوی، استفان سژورنه، وزیر امور خارجه این کشور در گفتگو با نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: حمله به رفح اشتباه است و هیچ مسئله‌ای را در جنگ علیه “حماس” حل نخواهد کرد.  

استفان سژورنه، وزیر امور خارجه فرانسه به نتانیاهو گفت که حمله اسرائیل به رفح «ایده بد» است

وی در ادامه دیدار خود با بنیامین نتانیاهو گفت: انجام آن ایده بدی است. ابهامات زیادی در مورد مسائل بشردوستانه وجود دارد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که آمریکا همچنین نسبت به حمله احتمالی به شهر جنوبی غزه ابراز نگرانی کرده و گفته است که هنوز برنامه‌ای از سوی اسرائیل که امنیت غیرنظامیان را در نظر گرفته باشد ندیده است.

بیش از ۱.۵ میلیون فلسطینی در رفح پناه گرفته اند که اکثر آنها خانه‌های خود را در شمال، مرکز و شرق غزه ترک کرده اند.

اما، همزمان با انتقادات گسترده جامعه بین المللی از هرگونه حمله به رفح، نتانیاهو در اظهاراتی دوباره روی حمله به رفح پافشاری کرده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که با فشار‌های گسترده داخلی بویژه از سوی خانواده اسیران صهیونیست برای بستن قرارداد مبادله اسیران با مقاومت فلسطین به جای ادامه جنگ روبرو است، در سخنانی از آغاز حمله زمینی به «رفح» در جنوب نوار غزه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

خبرگزاری «سما»، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با خانواده‌های اسران صهیونیست که فقط ۱۷ دقیقه طول کشید،  گفت: تخلیه جمعیت از رفح در حال حاضر آغاز شده است و ورود به این منطقه به زودی انجام خواهد شد.

نتانیاهو مدعی شد: ایده پایان دادن به جنگ بدون از بین بردن تیپ‌های حماس در رفح مد نظر نیست. حماس بر یک چیز اصرار دارد و آن پایان جنگ است، اما به آن دست نخواهد یافت.

وی اضافه کرد: احتمال یک معامله محدود برای تبادل اسرا وجود دارد و ما عقب نشینی کامل از نوار غزه را نمی‌پذیریم.

نتانیاهو با بیان اینکه “ما به منظور آماده سازی یک عملیات، شروع به تخلیه فلسطینی‌ها از رفح کرده‌ایم”، ادعا کرد: اسرائیل تسلیم حماس نخواهد شد. ۲۰۰ هزار نفر را به دلیل نگرانی از حمله زمینی ارتش از رفح تخلیه کرده‌ایم و من خواسته‌های حماس را برای متوقف کردن جنگ نمی‌پذیرم.

وی همچنین گفت: متوقف کردن جنگ قبل از از بین بردن تیپ‌های حماس در رفح امکان‌پذیر نیست.

وی مدعی شد: چه توافقی برای آتش‌بس و تبادل اسرا صورت بگیرد و چه چنین اتفاقی رخ ندهد، نیرو‌های ما برای از بین بردن حماس وارد رفح می‌شوند.

مقامات رژیم صهیونیستی مدتی است که تهدید به انجام حمله زمینی به رفح می‌کنند، اما در نتیجه فشار‌های بین‌المللی تا به این لحظه اقدام به این کار نکرده اند.

پس از گذشت ۲۰۷ روز از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اسرائیل طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهاد‌های امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۲۰۷ روز نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

انتهای پیام/