بین الملل

حمایت رهبران حزب رفاه، سعادت و هدا پار ترکیه از عملیات طوفان الاقصی

فاتح اربکان، رهبر حزب «دوباره رفاه»، تمل کاراملااوغلو، رهبر حزب «سعادت» و زکریا یاپیچی‌اوغلو رهبر حزب «هدا پار» از عملیات طوفان الاقصی که توسط شاخه نظامی حماس علیه رژیم صهیونیستی آغاز شد، حمایت کردند.

به گزارش سرگرمی برای همه، هم‌زمان با حملات نیروهای مقاومت فلسطین علیه اشغالگران صهیونیست و جنایات صورت گرفته علیه مردم غیرنظامی در غزه، رهبران احزاب دینی و اسلامی ترکیه با حمایت از عملیات طوفان الاقصی، رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. 

ارباکان: اسرائیل حرف نمی‌فهمد

فاتح اربکان، رهبر حزب «دوباره رفاه»، درخصوص عملیات طوفان الاقصی گفت: همانطور که همیشه می‌گوییم، متاسفانه اسرائیل به حرف گوش نمی‌دهد. باید (در برابر آن) یک نیرو وجود داشته باشد و ما باید قوی باشیم. در اینجا یک بار دیگر مرحوم استاد (نجم‌الدین) اربکان را به یاد می‌آوریم که می‌گفت: «اسرائیل تنها زبان زور را می‌فهمد.» دولت و رئیس جمهور ما اغلب این را بیان می‌کنند. اما برای اینکه این اظهارات تحقق یابد و معنا پیدا کند، ترکیه باید کشوری قدرتمند باشد.

کاراملااوغلو: اسرائیل فقط زبان زور را می‌فهمد

تمل کاراملااوغلو، رهبر حزب سعادت نیز گفت: اسرائیل بزرگترین تهدید برای صلح و آرامش منطقه ما و کل جهان بوده است. هیچ یک از محکومیت‌های شفاهی تا به امروز نتوانسته است از اشغالگری و قتل عام اسرائیل در فلسطین جلوگیری کند. همیشه اینگونه بوده است. می‌بینیم که اسرائیل فقط زبان زور را می‌فهمد. با توجه به این موارد، عملیات طوفان الاقصی که سال‌هاست توسط حماس علیه سیاست اشغالگری و حملات وحشیانه دولت تروریستی اسرائیل آغاز شده است نیز باید در محدوده حق دفاع از خود مردم فلسطین ارزیابی شود. امروز بار دیگر به صراحت اعلام می‌کنیم که ما همیشه در کنار مردم دوست و برادر فلسطین هستیم و با آنها خواهیم بود

یاپیچی‌اوغلو: از مبارزه با حق و مشروع فلسطین حمایت می‌کنیم

زکریا یاپیچی‌اوغلو، رهبر حزب هدا پار نیز اظهار داشت: در فضایی که تقریباً هر روز حملات به مسجدالاقصی اتفاق می‌افتد، مردم بی‌دفاع بدون محاکمه در وسط خیابان به قتل می‌رسند، اشغال روز به روز با تخریب خانه‌ها گسترش می‌یابد و دنیا در برابر همه این‌ها سکوت می‌کند، مبارزه و مقاومت فلسطین مشروع است. ما در کنار مبارزه مشروع مقاومت فلسطین علیه اشغالگری هستیم و در برابر حملات دائم صهیونیست‌ها در فلسطین ایستاده‌ایم. همبستگی ما با برادران فلسطینی تا زمانی که بیت‌المقدس، مسجدالاقصی و فلسطین به طور کلی از اشغال آزاد شوند، ادامه خواهد داشت. اشغالگری صهیونیستی مهمترین مانع صلح در منطقه است. ذهنیت صهیونیستی بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است. هر فرد، نهاد و دولت طرفدار صلح و آرامش به ویژه سازمان همکاری اسلامی و کشورهای اسلامی باید با ایستادن در کنار مقاومت فلسطین در برابر اشغالگران صهیونیست، فوراً موضع روشنی اتخاذ کنند.

 انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.