ثبت نام قطعی ۹۰۰ هزار دانش آموز در کلاس اول ابتدایی

 به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه، سید مجتبی هاشمی مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نهمین جلسه پروژه آنلاین وزارت آموزش و پرورش در سطح ملی تشکیل شد، گفت: با توجه به همگرایی که در حوزه‌های مختلف وجود دارد با هماهنگی مدیران کل، جلسه‌ای برای کنترل شرایط اجرای پروژه آنلاین در سطح استان‌ها در دو بخش ثبت‌نام و ثبت و توزیع کتب درسی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در نشست‌های قبل، فعالیت پروژه آنلاین در سطح ملی، استانی و منطقه‌ای تبیین شده افزود: در جلسات هرکدام از کارگروه‌ها به تناسب فعالیت‌ها و وظایفی که برعهده آن‌ها گذاشته شده، با توجه به برنامه زمانبندی پروژه آنلاین، دستور جلسه‌ای برای آنان تعیین می‌شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش بابیان اینکه شرایط مهم تصویب و مسائلی به صورت دوسویه با استان‌ها به جمع‌بندی رسید ادامه داد: مرتبط با ثبت‌نام دانش‌آموزان، مسائل در دو بخش حوزه ابتدایی و متوسطه بررسی شد، کلاس اول ابتدایی به دلیل شرایط خاص مورد بررسی دقیق‌تر قرار گرفت و تا امروز حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز ثبت نام قطعی شدند؛ طبیعتا در فرصت باقیمانده بخش‌های دیگری هم اضافه خواهد شد و نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

هاشمی با بیان اینکه سایر پایه‌های ابتدایی هم با توجه به میان پایه بودن و طبق برنامه زمانبندی پس از صدور کارنامه در پایه بالاتر باید ثبت نام کنند گفت: ۵ میلیون و ۸۰۰ ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان در حوزه ابتدایی انجام شده و در هفته پیش‌رو این عدد کاملتر خواهد شد تا به ثبت‌نام بالای ۹۰ درصد در دوره ابتدایی برسیم.

وی با بیان اینکه در دوره متوسطه نیز دو پایه ورودی هفتم و دهم وجود دارد افزود: هماهنگی‌های لازم انجام شده، ثبت‌نام میان پایه‌ها شروع شده و در جلسات آتی بحث ثبت‌نام دوره متوسطه در دستور کار قرار خواهد گرفت. سایر فرآیندهایی که زمینه‌ساز ثبت‌نام است و فرآیندهای بعد از ثبت‌نام نیز در دبیرخانه پروژه آنلاین وزارت آموزش و پرورش برنامه ریزی شده و در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: عزم و جزم همه در سطوح مختلف این است که به صورت پیشگیرانه و آینده نگرانه شرایط پروژه آنلاین رصد شود و تلاش می‌شود فعالیت‌ها با دقت و قوت انجام شود. همه پایه کار هستند تا سال تحصیلی آتی سال خوبی برای دانش آموزان باشد.

هاشمی با بیان اینکه در حوزه کتب درسی مسائل بررسی شد، در بخشی از استان‌ها فعالیت ثبت کتب به خوبی انجام و در برخی نگرانی‌هایی وجود داشت که تذکرات لازم داده شد اظهار کرد: طبق زمانبندی همگام‌سازی، همه فعالیت‌های پروژه آنلاین پیش می‌رود و آینده روشنی در حوزه اجرای پروژه آنلاین و آغاز سال تحصیلی خواهیم داشت.

 انتهای پیام/