استان ها

تکریم جامعه کارگری، نگاه و رویکرد دولت سیزدهم است

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه استان سمنان؛ سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان روز شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ در نشست با رئیس و اعضای خانه کارگر استان در محل خانه کارگر، گفت: مقام معظم رهبری، همواره بهترین حامی مجموعه کارگران بوده و هستند که از این قشر زحمتکش دفاع و حمایت کرده و همواره توصیه هایی داشته و دارند.

وی افزود: از مردم استان بویژه جامعه کارگری که در بحث سفر رئیس جمهور به استان سنگ‌ تمام گذاشته و گل کاشتند، تقدیر و تشکر میکنم.

هاشمی خاطر نشان کرد: همانگونه که‌ رئیس جمهور فرمودند، امنیت و وحدت استان مثال زدنی است، نماینده ولی فقیه در استان محور وحدت استان هستند و همه ما مکلف هستیم تا شان و منزلت ایشان را حفظ کنیم.

وی در ادامه بیان داشت: در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان، بیش از ۳۳۰ درصد اعتبارات عمرانی نسبت به دور اول سفر افزایش یافته است‌.

استاندار سمنان گفت: ما کمترین تنش را در سطح استان و در حوزه کارگری تاکنون داشتیم که به همین واسطه از خانه کارگری به صورت ویژه تقدیر می کنم.

وی ادامه داد: کمیسیون کارگری استان نیز بواسطه برگزاری منظم جلسات و پیگیری امور کارگران در این حوزه جزو کمیسیون های برتر کشور بوده و در آینده نیز این مهم ادامه خواهد داشت.

هاشمی عنوان کرد: بیمه بیکاری ما در سطح استان در حال کاهش است که امر بسیار ارزنده ای بوده و می توان گفت احیاء بالغ بر ۲۰۱ واحد راکد استان، در این مهم تاثیر شایانی داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: تامین زمین برای احداث مکان جدید خانه کارگر استان با پیگیری امور، انجام شده که در آینده موارد و مباحث مرتبط با تسریع در ساخت نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

استاندار ضمن تاکید بر همراهی، همکاری و مساعدت همه جانبه دستگاه های اجرایی مرتبط با خانه کارگری استان، گفت: بحث درمان و معیشت، ایمنی در محیط کار و سایر موارد و مباحث جامعه کارگری به صورت ویژه و مستمر پیگیری و رسیدگی خواهد شد.

۴۶