استان ها

تعامل رسانه ها و مدیریت شهری سبب پیشبرد امور می‌شود

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه استان سمنان سید حسین موسوی روز سه شنبه در دیدار با سرپرست روزنامه سرگرمی برای همه استان سمنان، افزود: نقش مطبوعات و رسانه‌ها در ایجاد شور و نشاط و فراهم نمودن فضای مساعد کاری برای مجموعه شهرداری و امور شهری نقشی مهم و اساسی است.

وی ادامه داد: رسانه‌های گروهی با انعکاس صحیح و به موقع اخبار و اطلاعات می‌توانند به عنوان چشم بینای شورای اسلامی شهر و شهرداری انعکاس‌دهنده اخبار و اطلاعات به مردم باشند و ما وظیفه خود می‌دانیم از توجه رسانه‌ها به‌رفع معضلات و مشکلات شهری قدردانی کنیم.

موسوی تاکید کرد: برای دستیابی به اهداف ترسیم شده درمدیریت شهری عوامل متعددی باید دست به دست هم بدهند تا بتوان خدمات‌رسانی به موقع و بهینه انجام داد و در این راستا نقش رسانه‌های گروهی به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی افزود: توقع ما این است که رسانه‌های گروهی چون گذشته یار و یاور مدیریت شهری باشند تا بتوان در راستای رفع مشکل شهروندان در کنار یکدیگر قرار گرفته و حرکت کنیم و درفضای همدلی و مودت به سوی اهداف تعیین شده حرکت کنیم.

لزوم جلب رضایت و مشارکت مردمی در اجرای طرح‌های شهری سمنان

شهردار سمنان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: جلب رضایت و مشارکت مردمی در برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های متنوع شهرداری سمنان امری مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

موسوی استفاده از حداکثر ظرفیت نیروی انسانی شهرداری سمنان در راستای خدمت‌رسانی به شهر و شهروندان تاکید کرد و افزود: شهروندان سمنانی و شهر سمنان به عنوان پایتخت بین المللی راه ابریشم ایران، شایسته فراهم‌سازی و دارایی از بهترین زیرساخت‌ها، امکانات و خدمات شهری هستند.

شهردار سمنان خاطرنشان کرد: همه ما به عنوان خادمان مردم در مدیریت شهری وظیفه داریم تا تمام تلاش و همت خود را در این راستا به کار بگیریم و با سعه‌صدر شنونده انتقادات، پیشنهادات و پاسخگوی مردم باشیم.

موسوی، با بیان اینکه امروز زمان کار و اقدامات جهادی است و برنامه‌های بسیار خوبی را برای شهر سمنان و مردم آن در دستور کار خود داریم، اظهار کرد: قطعاً مباحث و موارد شهری را با مسئولان استان در جلسات متعدد و مستمر در میان گذاشته و رسیدگی خواهیم کرد.

شهردار سمنان با اشاره به اعطای حکم ریاست مرکز بین‌المللی جاده ابریشم سمنان توسط معاون گردشگری کشور به شهردار سمنان، گفت: امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های موجود بتوانیم سمنان را که به عنوان نماینده ایران در اجلاس اتحادیه بین‌المللی شهرهای در مسیر جاده ابریشم معرفی شده بود، به مقصد گردشگری تبدیل کنیم، زیرا بهترین ساختارشکن در حوزه اقتصاد، گردشگری است و می‌تواند منطقه را متحول کند.

مرتضی دهرویه سرپرست خبرگزاری سرگرمی برای همه استان سمنان نیز در این دیدار بر تقویت همکاری و تعامل دو جانبه تاکید و از آمادگی این خبرگزاری با مجموعه مدیریت شهری خبر دادند.

46