استان ها

تشکل‌های دانشجویی نباید بازیچه جریانات سیاسی باشند

سرگرمی برای همه/فارس معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با تأکید بر اینکه فعالان دانشجویی نباید اجازه دهند بازیچه جریانات سیاسی قرار بگیرند، تأکید کرد: تشکل‌ها باید با تنظیم افق دید خود با افق دید امامین انقلاب اسلامی، به جریانات سیاسی از بالا نگاه کرده و آنها را تحلیل و نقد کنند.

اسماعیل قزلسفلی امروز، ۱۵ آذر در نشست با دبیران تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های شهر شیراز در آستانه ۱۶ آذر ، فعالیت در تشکل‌های دانشجویی را بهترین بستر رشد فکری و عملی دانست و گفت: تشکل‌های دانشجویی در صورت داشتن نیرو نمی‌توانند بروز و ظهور داشته باشند از این‌رو تلاش برای تقویت نیروها و افزایش تعداد افراد فعال در تشکل‌ها لازم است و زمانی یک تشکل دانشجویی فعال خواهد بود که عقبه نیروی انسانی داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس خطاب به دبیران تشکل‌های دانشجویی گفت: باید دبیران تشکل‌ها برای کار تشکیلاتی وقت کافی اختصاص دهند و در مواجهه با هم‌تشکلی‌های خود به جای ابلاغ محور بودن، بلوغ محور عمل کنند. همچنین تشکل‌های دانشجویی باید با سلایق مختلف گفت‌وگو کنند و از احزاب، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی پرسشگری کنند اما دنباله‌رو آن‌ها نباشند و برای یافتن نقش خود به ابعاد اندیشه‌ای خودشان بپردازند.

وی افزود: تشکل‌های دانشجویی باید تلاش کنند همانند معلمان و استادان که مرجعیت خود را حفظ کرده‌اند، در جامعه پیشرو و پیشگام بمانند اما امروز به نظر می‌رسد که نقش تشکل‌های دانشجویی در حال کمرنگ شدن است.

قزلسفلی با بیان اینکه فعالان دانشجویی نباید اجازه دهند بازیچه جریانات سیاسی قرار بگیرند، تاکید کرد: تشکل‌ها باید با تنظیم افق دید خود با افق دید امامین انقلاب اسلامی، به جریانات سیاسی از بالا نگاه کرده و آنها را تحلیل و نقد کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: تشکل‌های دانشجویی باید توامان به مولفه‌های تربیت، مهارت، معرفت و بصیرت تشکیلاتی توجه کنند و مستمرا به نو شوندگی تشکیلاتی تشکل خود بپردازند.

انتهای پیام