علمی و پزشکی

بیمه رایگان ۵ دهک درآمدی/ راه‌اندازی ١٥ هزار تخت بیمارستانی در دولت سیزدهم

وزیر بهداشت تاکید کرد: باید شرایط به گونه ای فراهم باشد که هیچ بیماری به دلیل نیاز درمانی از شهر خود خارج نشود؛ بلکه تمامی امکانات درمانی مورد نیاز بیمار در همان شهرستان محل سکونت وی مهیا شود.

به گزارش سرگرمی برای همه، بهرام عین اللهی در نشست با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زابل با بیان اینکه کارهای بزرگ و ماندگاری در دولت مردمی انجام شده که در تاریخ سلامت کشور بی نظیر أست، اظهار کرد: افتخار ما این أست که اقدامات کم سابقه ای در حوزه سلامت  در این منطقه صورت گرفته  که این خدمات و فعالیت ها باید ادامه داشته باشد .

وزیر بهداشت گفت: در صورتی که زیرساخت های لازم از سوی مسئولان استانی فراهم شود، آمادگی  راه اندازی دانشکده دندانپزشکی در زابل را خواهیم داشت.

وی در ادامه خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: باید شرایط به گونه ای فراهم باشد که هیچ بیماری به دلیل نیاز درمانی از  شهر خود خارج نشود؛  بلکه  تمامی امکانات درمانی مورد نیاز بیمار در  همان  شهرستان محل سکونت وی  مهیا شود.

دکتر عین اللهی با بیان اینکه بیمارستان امیرالمومنین (ع)  از مهم ترین مراکز درمانی این شهرستان أست، اظهار کرد: باید  امکانات پیشرفته و روزآمد  و نیروی انسانی متخصص  به قدر کفایت در این بیمارستان بکارگیری شود تا کیفیت خدمات آن بیش از پیش ارتقا یابد.

وزیر بهداشت ادامه داد: هیچ مانعی از جمله شرایط  اقلیمی و آب و هوایی نباید موجب توقف فعالیت ها و پیشرفت  منطقه شود بلکه باید تلاش ها را افزایش داد.

وی گفت:  در ٢٣ ماه گذشته، ١٥ هزار تخت بیمارستانی و ۲۰۰۰ خانه بهداشت به ظرفیت نظام سلامت  کشور اضافه شده أست و این پیشرفت ها باید ادامه باید.

عین اللهی با بیان اینکه در دو سال اخیر پیشرفت های قابل توجهی در حوزه سلامت شهرستان زابل اتفاق افتاده  أست، اظهار داشت: با کیفیت ترین  دستگاه MRI کشور که قابلیت MRI بالای ٢٠٠ کیلو را نیز دارد، در این شهرستان راه اندازی شده و همچنین چهار دستگاه سی تی اسکن  در این شهرستان راه اندازی می شود  و به شهروندان زابلی خدمت  ارائه می دهد.

براساس گزارش وبدا، وی در پایان گفت: با توجه به اینکه آمار تصادفات جاده ای  در این شهرستان بالاست، پایگاه های اورژانس باید افزایش باید و به این منظور بعد از نخستین نوبت واردات آمبولانس  به کشور،  تعدادی آمبولانس مجهز  به شهرستان زابل اختصاص خواهد یافت.

وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بخش های مختلف بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان در خصوص اقدامات وزارت بهداشت برای تقویت بیمه همگانی سلامت، گفت: امسال با اضافه شدن دو دهک دیگر، پنج دهک درآمدی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه  قرار گرفتند و برای پنج دهک دیگر نیز تخفیف هایی در نظر گرفته شد 

دکتر عین اللهی تصریح کرد: از سال گذشته اجرای برنامه سلامت خانواده در دستور کار قرار گرفته تا افراد و بیماران از مسیر ارجاع، خدمات مورد نیاز را دریافت کنند. این طرح در ۵۹ شهرستان اجرایی شده و امیدواریم با تامین منابع لازم ، به صورت سراسری  به اجرا در آید. 

به گفته وی با اجرای طرح «سلامت بخش »در سه استان خراسان جنوبی، کردستان و بوشهر، خدمات بستری برای بیماران در مسیر ارجاع و سلامت خانواده، رایگان است. 

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح سلامت خانواده در زابل به عنوان یکی از ۵۹ شهر تحت پوشش این طرح در کشور یادآور شد: امروز به مردم زابل این خبر خوش را  می دهیم که تمام هزینه های خدمات درمانی و بستری برای بیمارانی که از مسیر ارجاع و سلامت خانواده، خدمت دریافت می کنند،  رایگان خواهد بود.

انتهای پیام

تیم خبری علمی پزشکی

برای من، نوشتن 60 توضیح پروفایل یعنی برقراری ارتباط با 60 جامعه متفاوت است. من به هر یک از شما متعهدم تا بهترین محتواهای پزشکی را ارائه دهم و همراه شما در مسیر بهبود سلامتی قرار بگیرم.