اجتماعی

بیمارستان‌های فاقد پروانه، امکانات قابل‌قبولی برای زایمان مادران ندارند

سرگرمی برای همه/لرستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بیمارستان‌های فاقد پروانه، فاقد امکانات قابل‌قبول برای زایمان مادران هستند.

بهرام دلفان امروز ۲۸ مرداد در کمیته سلامت مادران دانشگاه علوم پزشکی لرستان که در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: مراقبین و ماماهایی که در زمینه فرزندآوری عملکرد خوبی داشته‌اند، مورد تشویق قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در این راستا معاونت بهداشت ۳ نفر مامای نمونه و معاونت درمان نیز ۳ نفر مامای نمونه معرفی خواهند کرد و از آنها توسط دانشگاه تقدیر می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: لازم است، شاخص‌های تعیین‌شده و آمار دقیقی از وضعیت استان در رابطه با سلامت مادران به دست بیاید که مطابق آن برنامه‌ها به خوبی و دقیق اجرا شوند.

دلفان با تاکید بر برطرف کردن مشکلات برنامه سلامت مادران باردار، خاطرنشان کرد: در این راستا معاونت درمان به پزشکانی که در بیمارستان‌های فاقد پروانه یا بیمارستان‌هایی که پروانه خود را تمدید نکرده‌اند فعالیت می‌کنند، باید اخطاریه بفرستد، چراکه این بیمارستان‌ها اغلب فاقد امکانات قابل قبول برای زایمان مادران هستند.

مریم کوشکی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این جلسه اظهار کرد: در راستای کاهش آمار سزارین و ترغیب مادران برای زایمان طبیعی، چندین جلسه برگزار شده است.

وی تصریح کرد: در این راستا قرار بود که مرکز زایمان طبیعی بدون درد، در بیمارستان شهید رحیمی به عنوان پایلوت راه‌اندازی شود اما در این زمینه مشکلاتی وجود دارد که از جمله این مشکلات مسائل مالی و اعتباری است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مرکز زایمان بی‌درد در شهرستان دورود راه‌اندازی شده و در حال ارائه خدمات به مادران است.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.