عمومیکسب و کار ایرانیان

بهترین چوب های اسنوکر

ویژگی چوب اسنوکر

چوب های اسنوکر در 2 مدل تزئینی و ساده طراحی و تولید می شوند. همانطور که از نام آن پیدا است، چوب های ساده فاقد طرح و شکل ویژه و خاصی می باشند اما در طرف دیگر، چوب های تزئینی بسیار شکیل و زیبا طراحی می شوند و به تبع، قیمت بالاتری نسبت به چوب های ساده دارند.

اندازه و وزن

چوب اسنوکر در سایزها و اندازه های مختلفی ساخته می شود. اتحادیه بیلیارد و اسنوکر حرفه ای که در اصل فدراسیون جهانی این رشته به شمار می رود، اندازه های متنوعی را برای آن در نظر گرفته که شکل استاندارد این چوب ها به شمار می روند. چوب اسنوکر باید از 121 تا 152 سانتی متر باشد البته این تنها مخصوص بازیکنان حرفه ای است و چوب های کوتاه تر نیز تولید می شوند که بازیکنان غیر حرفه ای می توانند از آن ها استفاده کنند.

وزن چوب اسنوکر متغیر است. بازیکنان حرفه ای از چوب های تقریبا 510 تا 540 گرمی استفاده می کنند اما چوب های سنگین تر نیز وجود دارد که بعضا تا حدود 600 گرم نیز می رسند. کنترل چوب های سنگین تر راحت تر است و به همین دلیل برای افراد مبتدی، پیشنهاد می شود که کار خود را با چوب سنگین شروع کنند. در طرف دیگر، حرکت با چوب های سبک به طبع راحت تر است اما کار با این چوب ها دقت و مهارت بالایی می طلبد.

بهترین بیلیارد باز جهان ، در این قسمت از بهترین ها شمارو با بهترین بیلیارد باز های جهان آشنا می کنیم  اسالیوان با کسب ۳۹ عنوان قهرمانی موثر در رنکینگ مختلف، پر افتخارترین بازیکن مسابقات جهانی این رشته است. اُسالیوان در سال‌های ۲۰۰۱، ۲۰۰۴، ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ , ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ قهرمان جهان شده‌است که به رکورد استیفن هندری با ۷ قهرمانی جهان رسید.

 

چوب اسنوکر به انگلیسی | چوب اسنوکر جان پاریس | چوب اسنوکر دیجی کالا

 

اندازه طول چوب :

57 اینچ استاندارد (144.78cm) و در 53 و 60  اینچ ( 152.4cm, 134.62cm   )  نیز موجود است .

نوع سرچوب :

یکی از برندهای  omin , Elk , Brunswick & Triangle به انتخاب مشتری می تواند باشد .

وزن چوب :

17.5 انس و 19.5 انس به انتخاب مشتری

استایل :

1 تیکه ، 2تیکه ( متصل از قسمت وسط یا متصل از قسمت 1/3 ) قابل انتخاب توسط مشتری .

نوع چوب شفت :

زبان گنجشک یا افرا ( ash or maple )

نوع چوب بات :

آبنوس آفریقایی

چوب اسنوکر متناسب با سبک بازی

این روزها چوب های اسنوکری متناسب با سبک بازی بازیکنان مختلف ساخته می شود. چوب های بازیکنان حرفه ای همه به صورت اختصاصی برای این بازیکنان طراحی می شوند. متناسب با سبک شما، وزن و اندازه چوب متفاوت است. همانطور که ذکر شد، هر چه چوب اسنوکر سنگین تر باشد، قدرت بیشتری منتقل می کند اما دقت ضربات پایین تر می آید. چوب های سبک نیز با اینکه کار با آن ها راحت تر است و دقت بالایی دارند، کنترل ضربات و قدرت آن ها به طوری است که مناسب همه نیست و بازیکن با تجربه ای که به مرور زمان کسب می کند، متوجه می شود که چه چوبی برای او مناسب است.