استان ها

بررسی منطقی و واقع‌بینانه‌ی کارکردها و کژکارکردهای هوش مصنوعی، یک ضرورت است

 بررسی منطقی و واقع‌بینانه‌ی کارکردها و کژکارکردهای هوش مصنوعی، یک ضرورت است

جلسه هم‌اندیشی کارگروه اقتصادی و زیربنایی مجمع عالی بسیج سپاه عاشورا با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه در آذربایجان شرقی، سلمانیان معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی، در جمع اعضای این کارگروه با بیان اینکه دنیای آتی دنیای فن‌آوریهای نو می‌باشد اظهار داشت: لازم است به کارکردها و کژکارکردهای هوش مصنوعی در تمام ابعاد توسعه و خصوصا توسعه‌ی اقتصادی توجه ویژه شود. ایشان جمع حاضر را جمعی از نخبگان حوزه مطالعات اقتصاد و توسعه دانسته و گفت: ما در شرایط فعلی نه مترصد پاسداشت بی‌چون و چرای هوش مصنوعی هستیم و نه در صدد سوگواری برای آن، بلکه لازم است واقعیت این فناوری جدید را به همراه کارکردهای مثبت و پیامدهای منفی آن بشناسیم و تبیین کنیم.

سلمانیان افزود: زمانی که یک دانش یا فناوری نو زاده می‌شود، کسانی که چشم فرصت‌بین دارند، می‌توانند آن را درون ساختارهای اجتماعی و اقتصادی هضم کرده و به نفع جامعه از آن سود ببرند، و آنان که صرفا نگاه تهدید‌محور دارند، ای بسا سبب فرصت‌سوزی شوند. ما باید با رویکردی واقع‌بینانه و بینابینی، سریعا نسبت به کاربست منطقی فناوری‌های نو اقدام کنیم تا از قافله عقب نمانیم.

سلمانیان اضافه کرد: آنگونه که شواهد نشان می‌دهد، ممکن است ظهور هوش مصنوعی عمومی، صرفا محصور و منحصر در حوزه تکنولوژی نمانده و در سایر ابعاد شناختی، فلسفی و نهادهای مختلف اجتماعی تاثیر بگذارد. بنابراین لازم است گروههای متعدد فکری و پژوهشی جهت بررسی کارکردها و پیامدهای هوش مصنوعی در ابعاد مختلف زندگی تشکیل گردد.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف