ورزشی

برد امامی، یزدانی و گلیج در دور نخست/ زارع در نیمه نهایی

چهار آزادکار ایران در روز پایانی رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی چین، کار خود را با برتری مقابل رقبای خود آغاز کردند.

به گزارش سرگرمی برای همه، در آغاز رقابت‌های چهار وزن پایانی کشتی آزاد بازی‌های آسیایی در هانگژوی چین، یونس امامی، نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم و دارنده دو مدال برنز جهان، پس از استراحت در دور نخست، به مصاف اورزوبک توکتومامبتو از قرقیزستان رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر ۲ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. امامی در این مرحله با برنده کشتی‌ چین و پاکستان مبارزه خواهد کرد.

حسن یزدانی، نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک، در دور نخست به مصاف عبدالله‌اف از قرقیزستان رفت و در پایان در مدت زمان 2 دقیقه با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. یزدانی دردور بعد با برنده کشتی‌ سنگاپور و ترکمنستان دیدار خواهد کرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، مجتبی گلیج دارنده مدال برنز جهان، در کشتی نخست به مصاف ابراگیموف کشتی‌گیر کهنه‌کار ازبکستان رفت و در شرایطی که تا ۲۵ ثانیه مانده به پایان مبارزه با نتیجه ۷ بر ۵ عقب بود موفق به خاک کردن حریف شد و با اجرای سه بارانداز پیاپی موفق به شکست ۱۳ بر ۷ حریف خود شد و به یک چهارم نهایی رسید. گلیج در دور بعد به مصاف گانباتار از مغولستان می‌رود.

تاج‌الدینف، کشتی‌گیر روس‌تبار تیم بحرین که چند روز پیش در مسابقات جهانی صربستان با شکست قاطع چهره‌های عنوان دار جهان و المپیک به مدال طلا رسید، در سوی دیگر جدول قرار دارد و تا فینال با گلیج روبه‌رو نخواهد شد. تاج‌الدینوف نیز در دور نخست مقابل هابیلا از چین با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری رسید.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع دارنده یک مدال برنز المپیک و دو طلا و یک برنز جهان، در دور نخست به مصاف زمان انور از پاکستان رفت و در پایان با امتیاز عالی ۱۰ بر ۰ به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف بوهیردون از چین رفت و در پایان با نتیجه قاطع 10 بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

این خبر به روز رسانی شده است.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.