فرهنگ و هنر

با صدای بلند در کوه آواز خواندم و حنجره‌ام آسیب دید!

علیرضا پورستاد با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره توصیه های اشتباه برخی از اساتید آواز که صدایش را آسیب رسانده بود توضیح داد. وی از محمدرضا لطفی به عنوان بهترین و تاثیرگذارترین معلم خود نام برد.

به گزارش سرگرمی برای همه به نقل از روابط عمومی شبکه پنج، برنامه جشن رمضان شب گذشته با حضور علیرضا پوراستاد خواننده، سرپرست گروه تولید صدا مرکز وکولوژی ایران پخش شد.

در گذشته برخی از معلمان ترانه جاهل به دانش آموزان توصیه می کردند که برای یادگیری آواز خواندن و بهبود صدای خود کارهایی مانند “در کوه با صدای بلند بخوان” انجام دهند. متأسفانه من نیز به این توصیه ها عمل کردم، اما به مرور زمان متوجه علائمی مانند خروپف و سرفه های مداوم شدم. بعد از مدتی متوجه شدم که مشکلات صدایم جدی است، باید آنها را درمان کنم. حدود دو سال با این مشکلات دست و پنجه نرم کردم و بعد مجبور به جراحی شدم.

علیرضا پورستاد ادامه داد. تعزیه خوانی در خانواده ما یک مشکل ارثی است، به همین دلیل این کار را کردم. یکی از عموهای من تعزیه خوان ماهری است که باعث شد از 5-6 سالگی شروع به تعزیه گویی کنم و تقریباً تمام برنامه های تعزیه را به صورت همخوان انجام دهم. تعزیه هنر بسیار جذابی است که باعث می شود پس از ورود به آن خسته نشوید. به طور غیر رسمی همیشه تعزیه می گویم، چون خیلی به آن علاقه دارم.

او اضافه کرد. «بهترین خاطره من از ماه رمضان این است که توانستم سه مادرم را با دعا در شبکه «ماه من» خوشحال کنم و حس خوبی به آنها بدهم.

او گفت. من همیشه دوست داشتم درس بخوانم، مدرس های زیادی داشته ام، اما بهترین و تاثیرگذارترین استادی که دیدم محمدرضا لطفی است که توانسته تمام آموزه های من را به درستی تدوین کند.

ویژه برنامه جشن رمضان هر شب ساعت ۲۱:۴۰ به تهیه کنندگی کاوه امیر جاویداف از شبکه پنج سیما پخش می شود.

انتهای پیام: