حوادث

بازداشت ۱۴ نفر از اراذل و اوباش در تبریز

آفتاب‌‌نیوز :

سردار علی محمدی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و مبارزه و مقابله با اراذل و اوباش، ماموران امنیت عمومی استان ازحضور و فعالیت مجرمانه اراذل و اوباش در سطح شهرستان تبریز که اقدام به زورگیری، اخاذی، شرارت، سرقت به عنف و ایجاد رعب و وحشت و رنجش خاطر شهروندان و آرامش مردم شریف تبریز را سلب کرده بودند، مطلع و موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و اشراف اطلاعاتی، محل شرارت این اراذل و اوباش شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی در یک عملیات موفق پلیسی ۱۴ نفر اراذل و اوباش سابقه دار که دارای چند فقره سابقه کیفری و قتل دارند، دستگیر و از آنان تعداد چهار قبضه سلاح کمری، تعدادی قمه و سلاح سرد و همچنین ۲ دستگاه موتور سیکت سنگین قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

وی با بیان اینکه طرح مبارزه با اراذل و اوباش روزانه ادامه خواهد داشت، خاطر نشان کرد: امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است و پلیس به افراد هنجار شکن اجازه عرض اندام نخواهد داد و هرکس به هر طریقی بخواهد این مهم را خدشه دار کند با برخورد قاطع و قانونی پلیس روبه رو خواهد شد.

وی ضمن تشکر از همکاری و تعامل مردم با پلیس تاکید کرد: شهروندان هروقت و در هرجا نیاز باشد با فوریت‌های ۱۱۰ پلیسی تماس بگیرند تا همکاران پلیس با اقدامات فنی و علمی افراد هنجارشکن و مخل نظم و امنیت عمومی را دستگیر و تحویل مراجع قضائی دهند.

کشف ۵ تن مکمل غذایی دام و طیور قاچاق در مراغه

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف ۵ تن انواع مکمل غذایی دام و طیور خارجی قاچاق به ارزش سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ توحید فارسی در تشریح این خبر اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان در اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز هنگام گشت‌زنی در محور مواصلاتی مراغه به هشترود به یک دستگاه کامیون باری مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی از این خودروی توقیف شده، مقدار پنج تن انواع مکمل غذایی دام و طیور خارجی قاچاق در برندهای مختلف کشف شد، تشریح کرد: برابر اعلام کارشناسان امر ارزش کالاهای مکشوفه ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا یک نفر دستگیر و خودروی مربوطه نیز توقیف پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مرجع قضائی معرفی شد.

وی از شهروندان درخواست کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند. 

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.