حوادث

انفجار توام با حریق یک مجتمع مسکونی در غرب مشهد

معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد از تلاش گروه های اطفاء حریق و امداد و نجات چندین ایستگاه برای مهار آتش سوزی ناشی از انفجار یک منزل مسکونی در غرب این شهر و همچنین نجات ۸ نفر از گرفتارشدگان در میان دود و آتش خبر داد.

آفتاب‌‌نیوز :

مهدی رضایی با بیان این مطلب افزود: شب گذشته(13 شهریور) در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع انفجار و آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در خیابان رستگاری و گرفتار شدن ساکنان در حریق ودود ناشی از آن، ستاد فرماندهی با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله از ایستگاه‌های ۳۵،۷ قریب به ۲۵ آتش‌نشان و نجاتگر را به همراه ۷ دستگاه خودرو سبک و سنگین اطفاء حریق، امداد و نجات و خودرو ویژه نجات (نردبان ۳۲متری) به محل حادثه اعزام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، وی ادامه داد: آتش‌نشانان به محض حضور در محل مشاهده کردند که انفجار توأم با آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی در طبقه همکف، این مجتمع ۴ طبقه ۱۶ واحدی رخ داده است که حریق و دود ناشی از این آتش‌سوزی در تمامی طبقات متصاعد شده و این اتفاق منجر به محبوس شدن افراد در داخل مجموعه شده بود که بلافاصله نجاتگران و آتش‌نشانان ضمن نجات ۸ نفر از افراد گرفتار در دود و حریق که غالبا کودک خردسال و خانم بودند و انتقال آنان به مکان امن، اقدام به مهار آتش‌سوزی کرده و از سرایت حریق به سایر طبقات و ساختمان‌های اطراف در محل جلوگیری کردند.

 رضایی خاطرنشان کرد: در این حادثه یکی از افراد حاضر در منزل مسکونی که کانون انفجار و آتش‌ سوزی بوده دچار جراحت شده بود که با اقدام به موقع آتش‌نشانان از میان آتش به بیرون منتقل و تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل اقدامات درمانی برای انتقال وی به بیمارستان انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: نشت گاز شهری علت اولیه این حادثه تشخیص داده شد و بررسی‌های بیشتر برای مشخص شدن علت دقیق وقوع این انفجار توسط کارشناسان آتش‌نشانی مشهد در دست بررسی است.

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.