انتخابات و اربعین، 2 ماموریت مهم پلیس در سال جاری است

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا انتخابات و ماموریت اربعین را به عنوان 2 ماموریت مهم پیش روی فراجا در سال جاری برشمرد.

به گزارش سرگرمی برای همه، سردار محمد شرفی در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، مدیران و روسای انتظامی کشور و با تبریک ایام پر خیر و برکت ماه ذی الحجه و با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای خدمت، اظهارکرد: اخلاص و عملکرد رئیس جمهور شهید و همراهان وی ستودنی بود و امیدواریم خداوند توفیق خدمت به ما عنایت و ما را نیز از ادامه دهندگان راه شهدا قرار دهد.

وی افزود: امروز در مجموعه فراجا برای سال جاری دو ماموریت مهم و حساس وجود دارد که یکی انتخابات و دیگری ماموریت بزرگ و معنوی اربعین است که باید تلاش کنیم این دو ماموریت پیش رو به نحو احسن انجام شود. کارکنان انتظامی به اعتقاد من با اخلاص و فداکاری درحال خدمت و انجام وظیفه هستند که از همین جا از یکایک این عزیزان برای پیش برد اهداف و برنامه های مجموعه فراجا تشکر می کنم.

شرفی افزود: در ماموریت اربعین باید با اشراف اطلاعاتی به موضوعات و تشدید اقدام های مراقبتی و پایش مرزی و آمادگی هرچه بهتر برای مقابله با اقدامات بیوتروریسمی، تسهیل شدآمدی و نظارت بر ایمنی در تردد زائران اهتمام ورزیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا تاکید کرد که باید افزایش توان کنترل های امنیتی همراه زائران، پیشگیری از ورود و خروج موادمخدر، کالای قاچاق و اقلام ممنوعه و نیز تقویت سیستم های کشف و خنثی سازی بمب و تله های انفجاری و مدیریت پارکینگ ها در دستورکار قرار گیرد.

شرفی با اشاره به راهبردهای فراجا در ماموریت اربعین سال 1403 خاطرنشان کرد: کاهش نیروی انسانی و تمرکز بر مدیریت هوشمندانه، تمرکززدایی و افزایش اختیارات فرماندهان استان ها، تکمیل ظرفیت های اسکان و قرارگاه های فرماندهی و توسعه سامانه سجاد و ایجاد سهولت خدمات گذرنامه ای از جمله راهبردهای تعیین شده است.

وی به افزایش ظرفیت های چاپ گذرنامه با استفاده از ظرفیت های سازمانی و تامین نظم و امنیت پایدار مراسم راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: تمرکز بر توانمندی های درون سازمانی و پیگیری مطالبات برون سازمانی از جمله مواردی است که مورد تاکید است.

انتهای پیام