استان ها

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و هلال احمر استان سمنان

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه استان سمنان ،حسین درخشان در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بین کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعیت هلال احمر استان سمنان، به میزبانی این نهاد و با حضور مدیرکل کمیته امداد سمنان، تاکید کرد: این تفاهم نامه موضوع هم‌افزایی توانمندی‌ها و برای استفاده از ظرفیت‌های طرفین منعقد می‌شود.

وی با بیان اینکه این تفاهم نامه در راستای کمک به مددجویان و حمایت از بیماران کم بضاعت و نیازمند به تأمین بخشی از هزینه‌های تحمیلی درمان امضا و مبادله شده است، افزود: تفاهم‌نامه این سازمان با کمیته امداد در راستای دستیابی به برای تسکین و تأمین احترام نیازمندان وهم افزایی و هم راستایی در طرح‌های مختلف خدمات ارائه شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان ادامه داد: در این تفاهم‌نامه برای پذیرش و پرداخت بخشی از هزینه‌های درمانی و یا دارویی بیماران نیازمند، کار آفرینی و ایجاد شغل در پایگاه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های مجموعه همراه با گزارش تعهد همکاری می‎دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان نیز در این دیدار گفت: کار کمیته امداد مطالبه‌گری است و طرح‌های مختلفی برای نیازمندان دارد و این آمادگی را دارد که با همکاری خانه‌های هلال جمعیت هلال احمر همکاری را توسعه دهد.

محمد حسین ذوالفقاری با بیان اینکه برای زنان سرپرست خانوار ۵۰ سال نیز سهمیه وام بلاعوض دارند که می‌توانند در این طرح با جمعیت هلال احمر همکاری داشته باشند، افزود: مهمترین هدف تفاهم نامه بحث فرهنگ اشاعه کار خوب و نوع دوستی است.

وی با بیان اینکه در بحث هم افزایی و خدمات امدادی و برگزاری کلاس‌های کمک‌های اولیه، استفاده از ظرفیت‌های مکانی موجود در کمیته آماده همکاری را دارد گفت: در طرح یاس که با جمعیت هلال احمر همکاری داریم برای دختران مجرد که در این طرح هستند اردوگاه امداد یا سایر اردوگاه‌هایی که در سراسر استان است زمینه یک رویداد آموزشی را فراهم کنیم.

۴۶