بین الملل

السودانی هتک حرمت قرآن کریم را محکوم کرد

نخست‌وزیر عراق در سخنرانی خود در سازمان ملل اعلام کرد که این کشور می‌خواهد بخشی از راه‌حل‌ها برای تمامی مشکلات منطقه‌ای و بین‌المللی باشد.

به گزارش سرگرمی برای همه، محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل گفت که این کشور به ساخت سیاست خارجی متعادل و مستقل تمایل دارد.

وی گفت: ما مایلیم که عراق به منشا ثبات در منطقه و صحنه بین‌المللی بدل شود و بخشی از راه‌حل‌ها برای هرگونه مشکل منطقه‌ای و بین‌المللی باشد. ما می‌خواهیم شرایط بیشتری برای همکاری‌ها و تفاهم‌های دوجانبه رقم بزنیم.

السودانی ادامه داد: ما به دنبال راه‌هایی برای شراکت سازنده بر پایه اصول احترام متقابل و انگیزه‌دهی به طرفین مشارکت‌کننده هستیم و می‌خواهیم به  تنظیم سیاست‌ها برای حصول پیشرفت‌های پایدار برای مردم صلح‌جوی خود کمک کنیم.

این مقام ارشد عراقی بیان کرد: دولت جمهوری عراق بر تعهد خود به اصول و قوانین بین‌المللی، احترام‌گذاری به تمامی قطعنامه‌های سازمان ملل و همچنین بر عزم خود مبنی بر برقراری بهترین روابط با دیگر کشورها ازجمله کشورهای همسایه تاکید دارد.

السودانی در ادامه با هرگونه دخالت در امور داخلی عراق مخالفت کرد و از دیگر کشورها خواست تا به استقلال و تمامیت ارضی این کشور احترام بگذارند.

وی گفت: ما حق اتخاذ تدابیر مناسب مطابق با کنوانسیون‌ها و قوانین بین‌المللی برای جلوگیری از تعرض به کشورمان را، محفوظ داریم.

نخست‌وزیر عراق بیان کرد: ما بر کمک به کشورهای همسایه جهت حفظ ثبات و امنیت، کامیابی و پیشرفت اقتصادی در منطقه به گونه‌ای که به نفع مردم آن باشد، تاکید داریم.

السودانی در ادامه گفت که موضع این کشور در رابطه با تشکیل کشور فلسطین آشکار و استوار است.

وی در ادامه سخنرانی از اتحاد مردم سوریه حمایت کرد.

نخست‌وزیر عراق همچنین آتش‌زدن قرآن کریم را جرمی نفرت‌محور برای حمله به یک‌چهارم از جمعیت جهان توصیف کرد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.