ورزشی

اختلال در امر آبرسانی فضای سبز کتابخانه ملی مرتفع شد

مدیرکل تدارکات و خدمات عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران از امضای تفاهم نامه‌ای با شرکت نوسازی عباس آباد به منظور آبیاری بهینه فضای سبز کتابخانه ملّی خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی بهرامی مدیرکل تدارکات و خدمات عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران با اعلام این خبر گفت: طی جلسات متعدد با شرکت نوسازی عباس آباد مقرر شد منابع آبیاری فضای سبز کتابخانه ملّی ایران از چاه حفاری شده در بزرگراه حقانی تامین شود.

وی ادامه داد: در همین جهت، فعالیت مربوط به تجهیز، کابل گذرای و لوله کشی به طول 850 متر مربع به انجام رسید و آبرسانی درختان و گیاهان در مجموعه کتابخانه ملّی، عملیاتی شد.

مدیرکل تدارکات و خدمات عمومی سازمان با اشاره به اقداماتی که در زمینه مدیریت مصرف آب پیگیری شده است افزود: علاوه بر اقدامات کوتاه مدت مانند کاهش میزان آب خروجی فلش تانکها با عنایت به بحران آب و به منظور افزایش بهره وری آب ، برنامه های زیر بنایی از جمله احداث تصفیفه خانه فاضلاب، استفاده از آب خروجی زه کش ها و بازگرداندن فاضلاب به چرخه استفاده مجدد در دست اقدام می باشد. در این خصوص نیاز به خدمات “مشاوره تصفیه فاضلاب در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت بارگذاری شده است و مقرر است با استفاده از پیمانکار دارای شرایط، از فاضلاب های ساختمان و آب های رها شده ، به منظور استفاده در آبیاری فضای سبز استفاده شود.

بهرامی همچنین با اشاره به ضرورت دقت در آبیاری گیاهان و درختان محوطه کتابخانه ملی به اقتضای گونه و نوع شان افزود: چمن های کاشت شده فعلی و برخی از درختان از گونه ای هستند که دو بار در روز نیاز به آبیاری دارد. از آنجا که بحران آب در سطح تهران و منطقه بسیار جدی است و اقدامات کوتاه مدت مانند استفاده از چاه آب و سیستم تصفیه آب بیش از چندین سال جوابگو نخواهد بود، در اقدامات راهبردی با استفاده از دانش شرکت ها ی دانش بنیان و تجربه پرسنل ، استفاده از بذر چمنی که با استفاده از مهندسی ژنتیک نیاز به آب کمتری دارد و در بلند مدت جایگزین چمن فعلی شود که در دست بررسی است.

مدیرکل تدارکات و خدمات عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در ادامه با اشاره به ضرورت اقدامات مدیریت مصرف آب و انرژی و حفظ کیفیت سطح  خدمات به کاربران و اعضا محترم کتابخانه به کاهش 35 درصدی مصرف برق، اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته تفاهم نامه ای به منظور کاهش مصرف برق با اداره برق بسته شده بود که در این تفاهم نامه صرفا موضوع محدودیت مصرف در نظر گرفته شده بود و به هیچ عنوان سلامت دستگاه ها، سیستم های الکترونیک و مجموع وسایلی که به برق وابستگی دارند؛ لحاظ نشده بود. امسال با نظرات کارشناسان فنی سازمان شیوه مدیریت مصرف تغییر کرد و با تمهیدات و برنامه های کارشناسی بدون قطعی برق، نزدیک به 35 درصد در مصرف برق و انرژی صرفه جویی شد که این اقدام رضایت اداره برق را نیز به همراه داشت.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.