علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

آیا کرم پودر تاریخ انقضا دارد؟

لوازم آرایشی مانند هر لوازم مصرفی دیگری تاریخ انقضا داشته و وجود تاریخ انقضا در این محصولات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده. بخصوص آن دسته از لوازم آرایشی که ارتباط مستقیمی با اجزای حساسی چون چشم و پوست دارند. در حال حاضر مصرف لوازم آرایشی در سراسر دنیا با افزایش سیر صعودی همراه بوده که همین موضوع باعث شده مصرف کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبت از پوست، علاوه بر شناسایی و انتخاب یک محصول خوب و با کیفیت، می‌بایست به تاریخ انقضا لوازم آرایشی توجه کرده و شیوه صحیح استفاده از این محصولات را بدانند تا از خراب شدن و فاسد شدن آن ها جلوگیری شود.

با کرم تاریخ مصرف گذشته چه باید کرد؟ چه نبايد كرد؟ (بهترين راه حل) - مجله کادای

اکنون ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چطور از تاریخ انقضا محصولات آرایشی و بهداشتی با خبر شویم؟ سوالی که دغدغه بسیاری از افرادی است که قصد خرید لوازم آرایشی و آرایشی و بهداشتی را دارند. همه اینها باعث شد تا موضوع این مقاله ما، در مورد تاریخ انقضا لوازم آرایشی و بهداشتی باشد، پس اگر اطلاع کاملی در این خصوص ندارید، این مقاله را از دست ندهید. برای اطلاع از قیمت کرم پودر لاکچری کوین اصل با شماره های درج شده در سایت بیز تماس بگیرید.

محصولات آرایشی چند نوع تاریخ انقضا دارند؟

  • تاریخ انقضا قبل از بازکردن درب محصول

این تاریخ انقضا، مدت زمان سالم بودن محصول آرایشی را بدون توجه به بازشدن درب آن بیان می‌کند. برای اطلاع از تاریخ انقضای محصول آرایشی پیش از باز شدن درب محصول، به برچسب اطلاعات آن محصول توجه کنید. برچسب هایی که به منظور بیان برخی ویژگی ها و ترایخ تولید و انقضا محصولات آرایشی، بر روی محصول درج می‌شوند.

ممکن است پیش بیاید با محصول آرایشی بر بخورید که تاریخ انقضا بر روی آن درج نشده. این اتفاق زمانی که یک محصول آمریکایی خریداری می‌کنید، بیش تر رخ می‌دهد. دلیل آن هم این است که در ایالات متحده قانونی مبنی بر اجباری بودن درج تاریخ انقضا بر روی محصول آرایشی وجود ندارد. اما در اروپا این قانون فقط برای محصولات آرایشی با تاریخ انقضای بالای 30 ماه قابل استفاده می‌باشد.

اما معمولا محصولاتی که کمترین ماده نگهدارنده را در خود دارند، تاریخ تولید و انقضا را بر روی محصول درج می‌کنند تا به مصرف کننده در مورد تاریخ انقضا محصول آگاهی داده و این مسئولیت از دوش تولید کننده برداشته شود. همچنین محصولاتی که به عنوان دارو شناخته می شوند هم دارای تاریخ تولید و انقضا می باشند.

  • تاریخ انقضا بعد از باز کردن درب محصول

در محصولات آرایشی، علامتی به شکل یک ظرف استوانه در باز، همراه با یک عدد و حرف انگلیسی M چاپ شده است، این علامت نشان دهنده مدت زمان استاندارد مصرف این محصول در بهترین حالت خود، پس از باز شدن درب آن و قرار گیری در معرض هوا است. به طور مثال اگر بر روی این علامت حروف 12M وجود داشت، یعنی این محصول 12 ماه پس از بازگشایی درب آن در بهترین حالت خود، قابل استفاده می‌باشد.

توصیه می‌شود زمانی که قصد مصرف و استفاده از محصول آرایشی را دارید، تاریخ روز بازگشایی را یادداشت کنید تا حواستان به مدت زمان اعتبار این محصول باشد. این را هم بدانید که نحوه استفاده و نگهداری محصول آرایشی و همچنین شرایط پوستی مصرف کننده می‌تواند در تاریخ انقضا محصول تاثیرگذار باشد.

علاوه بر توجه به تاریخ انقضا و تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، نحوه استفاده از این محصولات هم در تعیین عمر مفید محصول آرایشی تاثیرگذار است. به طور مثال، عمر مفید یک محصول آرایشی 12 ماه پس از باز کردن درب آن است، ولی اگر این محصول به طرز صحیح و اصولی نگهداری و استفاده نشود،ممکن است تاریخ انقضا آن زودتر از زمان استاندارد فرا برسد. به همین منظور به چندین عادت غلط و صحیح هنگام استفاده از محصولات آرایشی اشاره کنیم که مرتبط با کاهش یا افزایش عمر مفید محصول آرایشی و بهداشتی است.

  • قبل از استفاده از محصول حتما توضیحات نوشته شده بر روی بسته بندی ها را مطالعه نمایید. گاهی اوقات ممکن است بر روی بسته بندی ها و یا کاتالوگ های محصول توضیحاتی توسط سازنده خطاب به مصرف کنندگان نوشته شده تا از نکات مهم هنگام استفاده از محصول باخبر شود. پس توصیه می‌شود اطلاعات درج شده بر روی محصول را مطالعه نمایید تا بتوانید به طرز صحیح از این محصول استفاده نمایید.
  • پیش از استفاده حتما دستان خود را با آب صابون بشویید، مخصوصا زمانی که قرار است دست خود را داخل محصول آرایشی فرو ببرید. این کار از ورود باکتری ها و میکروب های مخرب به داخل محصول جلوگیری می‌کند. ترجیحا دست خود را وارد محصول نکرده و از قاشق مخصوص استفاده نمایید.
  • سعی کنید تا حد امکان لوازم آرایشی شخصی خود را برای استفاده در اختیار دیگران قرار ندهید. محصولات آرایشی که خریداری می‌کنید کاملا شخصی است و ممکن است هنگام اشتراک محصول آن با دیگران، آسیب ببیند یا خراب شود.
  • پس از مصرف، درب محصول آرایشی و بهداشتی خود را محکم ببندید. قرار گیری محصولات آرایشی در معرض هوا در طولانی مدت آسیب های جبران ناپذیری به محصول شما وارد می‌کند.
  •  سایت های چک و بررسی تازگی لوازم آرایشی که تاریخ انقضا لوازم آرایشی را به شما اطلاع می‌دهند، کنار بگذارید!! این سایت های منابع کامل و موثق از اطلاعات مربوط به تاریخ تولید و انقضا محصولات آرایشی نداشته و در اغلب اوقات تاریخ انقضا را به صورت تخمینی بیان می‌کنند.

با افزایش تقاضا به مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی ومحصولات مراقبتی، هنگام خرید لوازم آرایشی، علاوه بر توجه به ویژگی های محصول و ارزیابی کیفیتی آن، حتما از تاریخ انقضا آن مطلع شوید. استفاده از لوازم آرایشی که تاریخ انقضا آن ها گذشته است، علاوه بر اینکه هیچ سودی برای شما نخواهد، باعث آسیب رسیدن به پوست و پیری زودرس می‌شود.

پس توصیه می‌شود، برای اطمینان از صحت و سلامت محصول آرایشی، مانند هر لوازم مصرفی دیگر تاریخ انقضای لوازم آرایشی و بهداشتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است مخصوصآ آن دسته محصولات آرایشی که مستقیم با اجزای حساسی همچون چشم و صورت سر و کار دارند. کرم روز و شب لاکچری کوین یک محصول مراقبت از پوست است که برای جوانسازی و شادابی پوست طراحی شده است.

مصرف لوازم آرایشی در عصر کنونی با افزایش سیر صعودی رو به رو شده است بنابراین مهم ترین نکته ای که در این میان وجود دارد این است که مصرف کنندگان علاوه بر شناسایی لوازم آرایشی خوب ، بایستی با شیوه نگهداری لوازم آرایشی نیز آشنا بوده و بتوانند فاسد شدن آنها را تشخیص دهند.

حال سوال اینجاست که از کجا میتوان زمان انقضای یک محصول آرایشی را متوجه شد؟ این سوال دغدغه بسیاری از افرادی است که خرید محصولات آرایشی و بهداشتی در الویت آنها است ، تقریباً می توان گفت برچسب شبنم کمک بسیار بزرگی برای تشخیص قاچاقی بودن یا نبودن لوازم آرایشی و زمان تولید و انقضای آنها به شمار می رود

ولی مشکلی که وجود دارد این است که خیلی از محصولات آرایشی بهداشتی فاقد این برچسب می باشند همچنین بعضی اوقات این برچسب ها روی بسته بندی محصولات چسبیده می شود و چنانچه جعبه را دور بیندازید و زمان قابل توجهی از مصرف لوازم آرایشی گذشته باشد دیگر قادر نخواهید بود زمان تولید و انقضای محصول را بدانید.

هیچ توضیحی مبنی بر زمان تولید و انقضا روی بسته بندی اصلی محصولات آرایشی درج نشده است و فقط علامتی روی آن هست که حتی بسیاری از افراد هم متوجه آن نمی شوند جایی که تعدادی اعداد و ارقام را نشان می دهد که پس از باز شدن محصول تا چند ماه می توانید آن را مصرف کنید ولی آیا یادتان هست که یا کرم ضدآفتابتان را چه زمانی خرید کرده اید و از زمان مصرف آن چندین ماه گذشته است؟

در ادامه این بخش از دنیای مد مدت زمان مصرف یک سری از لوازم آرایشی را در اختیارتان قرار داده ایم که هریک از آنها را بایستی طی همان مدت زمان مصرف کنید و مهمتر از همه از آنجایی که فاصله بین تولید و باز شدن در محصول آرایشی مشخص نیست بنابراین به نشانه هایی اشاره خواهیم کرد که با توجه به آنها فاسد شدن یک محصول آرایشی را تشخیص دهید.

تاریخ انقضای رژگونه (18-12 ماه)

حتماً دقت زیادی به تاریخ انقضای رژگونه ها داشته باشید هرچند این محصول از جمله لوازم آرایشی خشک به شمار می رود ولی به تدریج و به مرور زمان بایستی کنار گذاشته شود این موضوع درباره نوع کرم آن اهمیت بسیاری دارد. معمولاً رژگونه ها بین 12 تا 18 ماه تاریخ انقضا دارند.

تاریخ انقضای سایه چشم (24-18 ماه)

به طور متوسط تاریخ انقضایی که برای سایه چشم در نظر گرفته شده است 18 تا 24 ماه می باشد. از آنجایی که چشم ها جزو حساس ترین اعضای بدن هستند و با انتقال باکتری به سرعت واکنش نشان می دهند بنابراین در خرید لوازم آرایشی که مربوط به چشم است باید دقت بسیاری داشت.

بهتر آن است که هر 18 ماه یک بار اقدام به تعویض سایه چشم خود بکنید تا از سلامت چشمان خود اطمینان داشته باشید پیشنهاد می کنیم پیش از اینکه شروع به آرایش کردن می کنید حتماً دست و صورت خود را کاملاً شسته و ضدعفونی کنید تا از انتقال میکروب به پوست صورت و لوازم آرایش خود جلوگیری کنید.

تاریخ انقضای مداد چشم (24-18 ماه)

کنار گذاشتن مدادهای قدیمی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است از آنجایی که بارها بر حساس بودن چشم ها تاکید شده است بنابراین نگهداری و مراقبت محصولاتی که سر و کارشان با چشم است خیلی سخت می باشد.

عمر مداد چشم با تراشیدن بیشتر خواهد شد چرا که با این کار پوشش خارجی مداد تراشیده می شود. چنانچه از مداد های چشم به خوبی محافظت کنید تقریباً 18 تا 24 ماه ماندگاری خواهند داشت.

تاریخ انقضای رژلب (18-12 ماه)

رژلب جزو آن دسته محصولات آرایشی می باشد که زمان فاسد شدنش طولانی است یعنی دیر فاسد می شود ولی به علت اینکه برخورد زیادی با لب و دهان دارد نباید مدت زیادی از آن استفاده کرد مخصوصاً پس از بیماری های دهان و لب و یا حتماً رژ لب تان را تعویض کنید. جادوی کرم دورچشم لاکچری کوین را کشف کنید و از یک نگاه درخشان تر و احیاکننده پرده برداری کنید.

شما از داخل رژلب می توانید تشخیص دهید که فاسد شده است یا نه به عنوان مثال رژ لب هایی که جامد هستند پس از فاسد شدن به مرور زمان سفت می شوند و روی لب به خوبی محو نمیشوند و بوی خاصی از آن ها استشمام می شود و همچنین رژ لب هایی که مایع هستند زمانی که به حالت چسبناک درآمدند باید آنها را دور بیاندازید. بنابراین دانستید که عمر مفیدی که برای رژلب در نظر گرفته شده است 12 تا 18 ماه می باشد.