آماده‌باش هلال‌احمر برای پوشش امدادی مراسم تشییع شهید آیت‌الله رئیسی در ۳ استان

رئیس جمعیت هلال‌احمر از آماده‌باش امدادگران هلال‌احمر به منظور پوشش امدادی مراسم در ۳ استان خبرداد.

به گزارش سرگرمی برای همه، پیرحسین کولیوند در ستاد ملی شرایط اضطراری جمعیت هلال‌احمر که به منظور هماهنگی مراسم تشییع پیکر مطهر شهید آیت‌الله رئیسی، خادم‌الرضا و هیأت همراه در قم، تهران و مشهد برگزار شد، گفت: مراسم‌های مختلفی برای شهدا، یادبود و گرامیداشت در سراسر کشور انجام می‌شود که پوشش امدادی این مراسمات بر عهده هلال‌احمر است.

وی ادامه داد: مراسم تشییع در سه استان تهران، قم و مشهد برگزار و عملیات پوشش امدادی مراسمات برای امدادرسانی به عزاداران از سوی هلال‌احمر انجام می‌شود.

کولیوند با تأکید بر اینکه تجهیزات و اقلام لازم در این مراسم همراه امدادگران و نجاتگران خواهد بود، ادامه داد: امدادگران هلال‌احمر در عملیات جست وجوی بالگرد رئیس جمهور شهید تمام تلاششان را کردند و در تمام استان‌های کشور در این روزها برای پوشش امدادی مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید در آماده‌باش هستند. علاوه بر امدادگران و نجاتگران، داوطلبان پزشک، پیراپزشک و… برای ارائه خدمات سلامت و پزشکی در این مراسم حضور خواهند داشت.

حضور بیش از ۱۶۰۰ امدادگر و نجاتگر در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید در تهران

شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر تهران نیز در ستاد ملی شرایط اضطراری جمعیت هلال‌احمر به منظور هماهنگی مراسم تشییع پیکر مطهر خادم‌الرضا و هیأت همراه در قم، تهران و مشهد گفت: ۲۰۰ نفر امدادگر خانم و آقا و ۱۵۰ نیروی امدادی دیگر با خودرو های نجات و آمبولانس مراسم امشب تشییع پیکر رئیس جمهور شهید در مصلی تهران را پوشش می دهند. در مراسم اقامه نماز فردا چهارشنبه بر پیکر رئیس جمهور شهید در دانشگاه تهران توسط رهبر معظم انقلاب نیز  ۱۵۰ نجاتگر آقا و ۵۰ نجاتگر خانم در محدوده اقامه نماز و در مجموع بیش از ۲۰۰ نجاتگر در داخل دانشگاه تهران برای پوشش مراسم حضور پیدا خواهند کرد.
وی ادامه داد: هزار و ۲۹۰ نجاتگر و امدادگر هم در مسیر انتقال پیکر رئیس جمهور شهید در پوشش امدادی این مراسم حضور پیدا خواهند کرد و در مجموع بیش از ۱۶۰۰ امدادگر و نجاتگر پوشش امدادی مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید را در تهران بر عهده دارند.

جزئیات پوشش امدادی مراسم تشییع پیکر رئیس‌جمهور شهید در قم

بهرامی مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر قم در ادامه این مراسم در توضیح پوشش امدادی مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید در قم گفت: ۳۶ تیم امدادی با تجهیزات لازم به همراه خودروهای امداد و نجات و آمبولانس مسیر تشییع پیکر را پوشش می‌دهند.

جزئیات پوشش امدادی مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید در مشهد

ذاکریان، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌رضوی نیز در ادامه این نشست گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته پیکر مطهر شهدای سقوط بالگرد رئیس جمهوری پنجشنبه انجام می‌شود، پوشش امدادی مسیر تشییع پیکر توسط ۵۰۰ نیروی امدادگر و نجاتگر پوشش امدادی را انجام می‌دهند.

انتهای پیام